Для молодих батьків дуже важлива будь-яка деталь, яка стосується їхніх дітей. А візок – така річ, до вибору якої ставляться особливо ретельно та відповідально. Адже дитині в ній має бути не тільки комфортно, візок повинен відповідати всім гігієнічним вимогам, її деталі повинні легко зніматися та чиститись. Найкраще придбати коляску, текстильні деталі якої можна легко випрати.
06 сентября 2018
Мамам на замітку: як правильно почистити дитячий візок у домашніх умовах
З чого розпочати чищення коляски?
Насамперед уважно огляньте коляску, щоб з'ясувати, яким способом м'які деталі кріпляться до жорсткого каркаса. Як правило, розібратися в кріпленнях досить легко, тканинні елементи кріпляться або замками-блискавками, або кнопками, в окремих випадках потрібно розкрутити деталі жорсткої основи. Якщо у вас збереглася інструкція, скористайтеся нею, справа піде швидше.
Після того, як всі розбірні елементи знято, зверніть увагу на капюшон. Є два можливі варіанти: металева дуга, що здає форму капюшону, може бути знімною – вийматися через невеликі отвори, або закріплена постійно.
Все розкручено, знято. Тепер потрібно вибрати спосіб прання. Для цього вивчіть інструкцію. У поодиноких випадках чохли виконані з матеріалу, який мочити не рекомендується.
Якщо таких обмежень немає, то можете скористатися пральною машиною, або якщо ви боїтеся, що чохли деформуються - цілком можна впоратися самостійно.
Якщо ви зупинили свій вибір на пранні в машинцi:
- Перед тим як відправити всі деталі дитячого транспортного засобу в машину, видаліть плями.
- Оптимальним для прання елементів коляски буде делікатний режим. Температура води не повинна перевищувати тридцяти градусів, а віджим потрібно відключити повністю.
- Порошок вибирайте максимально безпечний для дитини, його склад не повинен містити шкідливі речовини та викликати алергію. Миючий засіб кращий, якщо скористатися режимом додаткового полоскання. Перевагу краще віддати гелевим засобам. Пам'ятайте, діти можуть облизати і бампер, і пояси кріплення, тому від максимально ретельного полоскання залежить здоров'я вашої дитини.
Сушити тканинні деталі потрібно розправленими, розклавши на горизонтальній поверхні. Використовувати для прискорення процесу сушіння нагрівальні прилади не рекомендується.
Для чищення коляски все-таки краще ручне прання. Провести таку мийку транспортного засобу дитини можна на вулиці (наприклад, влітку на дачі) або у ванній кімнаті.
Алгоритм ручного прання такий же, як і в пральній машині: спочатку уважно оглядаємо всі деталі, потім видаляємо плями, готуємо розчин дитячого порошку або мила, стираємо, ретельно полощемо і сушимо.
Потерти руками досить щільну і тверду тканину дуже складно, тому можна використовувати щітку з м'яким ворсом або тканинну серветку. Серветка не повинна линяти і залишати ворсинок під час прання. Вибраний миючий засіб добре розчиніть у воді і спіньте. Піну нанесіть на щітку та потріть поверхню чохлів. Найбільш сильно забруднені ділянки натріть милом і дайте постояти, потім, прикладаючи невелике зусилля, потріть щіткою.
Каптур зсередини достатньо промити теплою водою. Сушити каптур потрібно в розкладеному вигляді.
Ремені безпеки зазвичай виготовлені з нейлонової тканини. Прати їх не рекомендується. Ремені та пластикові деталі періодично протирайте вологою серветкою, щоб підтримувати їх у належному стані. На передній дузі складаних колясок є м'яка оббивка, що знімається. Для її очищення рекомендується лише ручне прання. Зовнішню тканинну частину дуги випрати, використовуючи нейтральне рідке мило. Слід бути обережним із внутрішнім матеріалом дуги, під сильним механічним впливом (тертя, скручування), він може деформуватися.
При пранні колиски слід пам'ятати, що дно може бути виконане з матеріалів, які бояться вологи. Тому мити люльку під струменем води заборонено. Незнімні деталі люльки очистіть спочатку тканиною, змоченою в мильну піну, а потім вологою чистою серветкою. На завершення всі поверхні протріть сухою серветкою. Намагайтеся, щоб краплі не потрапляли на дно люльки.
Окрему увагу приділимо чищенню колясок зі штучної шкіри. Важливо пам'ятати, що такий матеріал не можна прати згідно з наведеними вище рекомендаціями. Еко-шкіру та інші види штучної шкіри дозволяється чистити мильним розчином слабкої концентрації. Сушать чохли зі штучної шкіри лише за кімнатної температури.
Збирати коляску можна після того, як усі деталі ретельно висохнуть. Зберіть коляску згідно з інструкцією та обов'язково перевірте чи всі застібки, кнопки, гайки добре застебнуті, затягнуті і не поламані (від цього залежить безпека вашої дитини).
Поради, як видалити найпоширеніші плями
Дитяча коляска – ттакий же транспортний засіб для дитини, як автомобіль для його тата і мами і, звичайно, рухаючись вулицями, коляска найбільше страждає від вуличного бруду. Якщо колеса та інші металеві та пластикові деталі легко відмити теплою водою, то бризки бруду на тканині залишають важкозмивні плями. Дочекайтеся, поки бруд підсохне, очистіть його сухою щіткою, а потім нанесіть згідно інструкції засiб для виведення плям для кольорової тканини. Залиште його на плямі рекомендований час і потім випрати або весь чохол, або забруднену ділянку (залежно від ступеня забруднення).
Плями від смоли, мазуту, асфальту видаляються картопляним крохмалем з додаванням до нього кількох крапель скипидару та двох-трьох крапель нашатирного спирту. Кашку, що вийшла, потрібно нанести безпосередньо на пляму і залишити її до повного висихання, а потім очистити сухою щіткою. Якщо пляма не зникне повністю з першого разу, повторіть процедуру. Якщо на місці плями залишиться легка жовтизна, обробіть пожовклу ділянку перекисом водню.
Для цього типу плям також підійдуть деякі розчинники, наприклад, ацетон. Перед видаленням плями змочіть ватний диск ацетоном і протріть невелику малопомітну ділянку тканини. Якщо під дією ацетону тканина не змінюється, можна усувати плями цим способом.
Після впливу будь-якої хімічної речовини на плями, потрібно ретельно змити всі залишки засобу і візок ретельно провітрити, щоб повністю позбутися запаху.
Найбільш поширені плями на внутрішніх частинах чохлів - від різної їжі, адже часто дитина, гуляючи, і молоко п'є, і їсть фрукти, а брудними руками хапається за коляску.
Зазвичай достатньо скористатися господарським милом і плями зникнуть. Якщо пляма залишив жирний продукт, можна взяти засіб для миття посуду, він безпечний для здоров'я дитини і у своєму складі має речовини, що добре розчиняють жири.
Якщо на тканині чохлів коляски утворилися плями від зелені, потріть їх по свіжих слідах, трохи змоченою сумішшю солі та соди. Якщо пляма вже вїлася в тканину, скористайтеся винним оцтом.
Загальні рекомендації щодо догляду за коляскою
- Щоб зовнішній вигляд коляски зберігся надовго, не слід довго тримати коляску під прямим сонячним промінням. Яким би якісним не був матеріал вашого візка, рано чи пізно він вигорить.
- Під час негоди під снігопадом чи дощем користуйтесь захисним чохлом-дощовиком.
- Якщо ви залишаєте коляску на тривале зберігання, оберіть для цього сухе, не холодне місце.
- Перед зберіганням візок слід почистити та протерти всі деталі насухо.
- У зимовий час, після їзди дорогами, посипаними сіллю або іншими реагентами, колеса та всі деталі в нижній частині коляски слід обполіскувати і потім протирати насухо.
- Регулярно оглядайте всі коляски, щоб вчасно помітити несправність.
- Кожні три місяці (якщо коляска скрипить, то й частіше) змащуйте осі коліс, а також підвіски. Для цього можна взяти машинне масло або звичайний вазелін.
Дотримуючись наших порад, ви легко впораєтеся з проблемою прання та чищення коляски і не засмучуватиметеся, якщо ваша дитина залишить на чохлах сліди від брудних ручок. Адже прання коляски – завдання, яке вам тепер під силу!
Теги: [ як помити дитячий візок, як почистити дитячий візок, як почистити дитячий візок вдома, як правильно почистити дитячий візок, як почистити дитячий візок в домашніх умовах ]