Послуги та ціни

Про сервіс

Як випрати подушку, не пошкодивши виріб?

06 сентября 2018

Як випрати подушку, не пошкодивши виріб?

Однією з головних складових нашого бадьорого самопочуття, працездатності та загального стану здоров'я є гарний сон. А міцний спокійний сон багато в чому залежить від подушки. У подушці важливо все - її форма, висота, наповнювач, а також її гігієнічні якості, можливість її випрати або почистити в домашніх умовах.

Ще зовсім недавно подушки наповнювали лише пером та пухом. Сьогодні виробники подушок пропонують багато різних матеріалів для наповнення. У кожного наповнювача, що природно, є свої переваги та недоліки. Нас цікавить, як кожен наповнювач поводиться під час чищення.

Розберемося в найпопулярніших варіантах наповнювачів, їх особливостях та тонкощах догляду за кожним з них.

Наповнювач – перо та пух

Пух і перо – це класика наповнювачів постільних речей. Подушки, ковдри, перини, наповнені пухом водоплавних птахів, відрізняються відмінним комфортом. Пух не тільки легкий і м'який матеріал, він добре пропускає повітря, гігроскопічний, під ним не жарко влітку, а взимку забезпечує приємне тепло. Подушки набувають форми тіла і потім легко відновлюються після деформації.

На жаль, вироби з пуху досить дорогі, тому для здешевлення вартості пухової подушки виробники додають дрібне пір'я. Жорсткість подушки безпосередньо залежить від співвідношення в ній пера та пуху. Так, чим більше відсоток пера у вашій подушці, тим вона буде твердіша.

Якщо у вас вдома саме такі подушки, ви повинні знати, що за ними потрібен особливий догляд. У природному середовищі пуху та пера чудово розмножуються пилові кліщі, які часто викликають сильну алергічну реакцію.

Допомогти у догляді за пухо-пір'яними подушками може хімчистка. Технології чищення таких подушок у спеціальних установах дуже ефективні і водночас є щадними для наповнювача. Наповнювач повністю дістають із напірника та сортують. Труха повністю видаляється, а цілі пух і перо дезінфікуються гарячою парою. Пара вбиває шкідливих мікроорганізмів, які накопичуються у наповнювачі. Потім оновлений наповнювач зашивають у чистий напірник. За бажанням клієнта напірник можуть замінити новим.

Якщо ви вирішили не користуватися послугами професійного чищення, а випрати подушку самостійно, ви можете зробити це за допомогою пральної машини-автомата або вручну.

Щоб звести механічні зусилля (які можуть травмувати наповнювач) до мінімуму, необхідно вибрати режим ручного прання або режим делікатного прання. Нагрійте воду до сорока градусів. А віджимання поставте на мінімальні оберти. Подушку помістіть у спеціальну сітку-чохол. Щоб мильний розчин добре виполоскався з подушки, виберіть для прання рідкий пральний засіб без будь-яких добавок (відбілювачів, засобів для виведення плям). Обов'язково скористайтесь функцією додаткового полоскання.

как стирать пуховые подушки в стиральной машине

Вийнявши подушку з барабана, розпоріть напірник, розкладіть наповнювач тонким шаром на горизонтальній поверхні і висушіть. Періодично струшуйте пух, щоб не утворювались грудочки. Напірник замініть новим, зі старого легко висипатиметься пір'я і пух.

Влітку висушити подушку можна у напірнику. Подушку розмістіть на сонці (можна повісити на мотузці за допомогою прищіпок, можна покласти на зручну поверхню). Подушку постійно струшуйте і збивайте, щоб вона рівномірно сохла, не утворюючи грудок.

Ви боїтеся, що після прання пух втратить свої якості? Тоді пропарте подушку. Гаряча пара вб'є патогенну флору, оновить наповнювач, позбавить подушку неприємного запаху поту. Ретельно пропарену подушку (краще провести кілька разів) необхідно висушити. Вологий пух має запах мокрої курки, і в ньому може розвинутись пліснявий грибок.

Якщо ви не плануєте прати подушку, то хоча б двічі на рік виносите її на свіже повітря: влітку, щоб ретельно просушити на сонці, а взимку, щоб виморозити (погода має бути морозною), шкідливі мікроорганізми.

Подушки з наповнювачем із вовни

У подушках як натуральний наповнювач використовують вовну деяких тварин (вівці, верблюда, кашгорської кози, ангори, мериноса). Такі подушки не тільки комфортні, повітропроникні, вологостійкі, але й мають цілющі властивості.

Ланолін, що міститься в шерсті тварин у великій кількості, потрапляє на шкіру людини і, вбираючись, благотворно впливає на весь організм.

На жаль, мінусів у такої подушки також достатньо

  • По-перше, подушки з вовни погано підтримують шию та голову під час сну. Людям, які страждають на захворювання шийно-грудного відділу хребта такі подушки протипоказані.
  • По-друге, подушки з натуральною вовною протипоказані і людям схильним до алергії. Пиловий кліщ – джерело багатьох алергічних захворювань – любить селитися у натуральному вовняному наповнювачі.
  • По-третє, вовна з часом звалюється, і відновити її початковий стан не вдасться. По-четверте, вовна потребує особливого догляду.

Щоб надати вовняній подушці форму та об'єм, такі подушки роблять багатошаровими: верхній шар виконують з вовняних волокон, а середину наповнюють синтепоном, екофайбером або холофайбером.

Для подушок з вовняним наповнювачем показано лише сухе чищення. Усі роботи виконають якісно та професійно у хімчистці. Удома подушки ви повинні регулярно провітрювати та просушувати. Подушки потрібно виносити на свіже повітря. Зберігати вовняні вироби рекомендується у місцях із низькою вологістю.

Якщо ви вирішили все ж таки випрати вовняний наповнювач будинку, оберіть для прання рідкий пральний засіб, що містить ланолін. Вода має бути трохи теплою і не перевищувати тридцяти градусів.

Перед тим як повернути вовну на місце в подушку, її необхідно досконало висушити.

Екофайбер

Високоякісним замінником пуху в подушках є сучасний матеріал – екофайбер. Екофайбер має всі позитивні сторони пуху. Це м'який, повітропроникний, гігроскопічний матеріал, що має хороші теплоізолюючі характеристики. При цьому, на відміну від натуральних матеріалів, він не викликає алергію та не накопичує пил. Догляд за подушками з цим наповнювачем простий і невибагливий.

До недоліків екофайбера можна віднести його здатність накопичувати статичну електрику.

Як доглядати за наповненими екофайбером подушками?

Випрати таку подушку найпростіше в пральній машинці. Не слід турбуватися, що після прання матеріал не збереже свій обсяг. Подушка виглядатиме як нова. Для прання виберіть «делікатний» режим, рідкий пральний засіб, додаткове полоскання, віджимання на середніх обертах. Щоб зняти статичну електрику, скористайтесь спеціальним кондиціонером. Сушіть подушку в природних умовах і не використовуйте нагрівальні прилади.

как стирать подушки из синтепона

Наповнювач подушки – синтепон

Подушки із синтепоновим наповнювачем можна зустріти у багатьох будинках. Це недорогий штучний матеріал, що має низку істотних переваг: він не викликає алергії, у його середовищі не розмножуються мікроорганізми. Синтепон легкий та м'який матеріал, легко піддається пранню та чищенню.

Недоліком синтепону є його недовговічність. Його м'якість не завжди корисна, людям, які страждають на остеохондроз, подушки з синтепоновим наповнювачем для сну не рекомендовані. Синтепон електризується, тому його потрібно обробляти антистатиком.

Прати подушки з синтепоновим наповнювачем можна руками та у пральній машині. Синтепон не любить гарячу воду, сильне віджимання та замочування. При пранні синтепонових виробів не варто прикладати надто великі зусилля. Для прання оберіть рідкий засіб без відбілювача. Щоб запобігти накопиченню статичної електрики в синтепоні, прополосніть подушку з додаванням кондиціонера.

Якщо подушка втратила свою форму і після натискання на неї відновлюється дуже повільно, то таку подушку слід замінити.

Догляд за подушками здається б не дуже складним. Але щоб уникнути неприємних несподіванок, все ж таки краще довірити прання подушок професіоналам. Працівники хімчисток правильно підберуть засоби та режими чисток, і ви отримаєте своє спальне приладдя не тільки чистим, а й зберiгшим свої характеристики.

Теги: [ як прати подушки з пера, як випрати синтепонову подушку, як мити подушки в пральній машині, як почистити пухову подушку, прання пухової подушки в пральній машині, як почистити пухові подушки в домашніх умовах, як прати пухові подушки в пральній машині, як почистити подушки в пральній машині домашніх умовах, як прати перову подушку в домашніх умовах, як прати синтепонові подушки в пральній машині ]